Lody Tefal Companion

Lody mango z malinami

Pogoda nas ostatnio bardzo rozpieszcza, a przed nami kolejny długi weekend. Nie wiem jak Wy ale ja uwielbiam domowe lody. Szczególnie te bez cukru, bo można się nimi zajadać z czystym sumieniem. Dzisiaj przychodzę do Was z przepisem na lody z mango i malin. 3 składniki, a uwierzcie mi – wychodzą genialne!

Składniki (na 6 szt):

– 2 dojrzałe mango
– 200g malin
– sok z połowy cytryny
Sposób przygotowania w Tefal Companion:
Mango obieramy i obkrajamy nożem miąższ usuwając pestkę.
W misie miksera umieszczamy ostrze ultra blade oraz miąższ z mango. Dodajemy sok z cytryny. Zakładamy koszyk do gotowania na parze i ustawiamy: obroty:12 czas: 2 minuty. Gotowy mus z mango przelewamy do foremek na lody. Następnie, w tej samej misie umieszczamy umyte maliny. Ustawiamy obroty:12 czas: 30sekund. Przelewamy mus malinowy na mus z mango, uzupełniając foremki lodów. Gotowe lody umieszczamy w zamrażalce aż się dokładnie zmrożą.
Przygotowanie tradycyjne:
Mango obieramy i obkrajamy nożem miąższ usuwając pestkę. Miąższ umieszczamy w wysokim  naczyniu, dodajemy sok z cytryny i miksujemy blenderem na gładki mus. Gotowy mus z mango przelewamy do foremek na lody. Następnie, w tym samym pojemniku umieszczamy umyte maliny. Miksujemy blenderem. Przelewamy mus malinowy na mus z mango, uzupełniając foremki lodów. Gotowe lody umieszczamy w zamrażalce aż się dokładnie zmrożą.
Smacznego!

Zarzyj po inne przepisy...

0 komentarzy

  1. Anonimowy says:

    Zdrowo i smacznie

  2. says:

    Jakie to proste:-) ❤️ w prostocie siła, genialne. LECĘ PO MANGO I MALINY JEHHHHAAA 💪

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 + 2 =